Aranżacja mieszkania w swym, unikalnym stylu

Gdy planujesz by Twoje mieszkanie było dla Ciebie przytulnym gniazdkiem i aby każdy powrót z pracy do domu oddawał Ci przyjemność musisz zastanowić się w który sposób zaaranżować wystrój mieszkania na swój unikalny sposób.

Budowanie domu lub lokalu mieszkalnego jest w procesie przeprowadzki prawdopodobnie najbardziej spędzającym sen z powiek etapem. W jaki rodzaj ułożyć płytki? Na jaki kolor pomalować ściany? Jaki zestaw mebli wybrać? To są zagadnienia które stawia każdy i często spędzamy tygodnie na badaniu katalogów albo robimy długie spacery pomiędzy ekspozycjami w dowolnym sklepie meblowym.

Byś Ty jak i Twoja rodzina poczuł się komfortowo – warto usiąść wspólnie nad pustą kartką papieru i po prostu wypisać jak chciałbyś umeblować mieszkanie. Niech każdy z was wypróbuje tą technikę, następnie porównajcie razem własne projekty i znajdźcie rzeczy, jakie są wspólne. Tym sposobem sporo łatwiej uświadomisz sobie iż chyba przecież te białe kafle w kuchni to nie byłby najwłaściwszy projekt i sporo lepiej prezentować będą się te kawowe?

Każdy budynek albo mieszkanie tworzy się z wielu, składników jak i elementów. Główną zasadą planowania jest spójność idąca w parze z zadowoleniem domowników. Spójność musi pojawiać się w postaci doboru koloru mebli do koloru ścian i posadzki, musi między nimi pojawiać się ta dobra subtelna różnica, subtelna na tyle żeby kolorystyka perfekcyjnie łączyła się ze sobą. Niewielkie różnice odcieni, małe i powolne zmiany barw na pewno o wiele lepiej zadziałają na Ciebie, Twoją rodzinę i każdego kto odwiedzi Twój przyszły dom. Burza barw, mocne i jaskrawe kolory – to dobry wystrój do barów, pubów oraz restauracji jednakże nie nadaje się jako wystrój Twojego mieszkania. Skąd ta pewność? Kalejdoskop barw pewnie nie wpłynie na nikogo kojąco, twój wzrok będzie katował się za wszelkim razem kiedy będziesz oglądał czerwoną ścianę oraz biały aneks kuchenny. Nie tędy droga – dom powinien stanowić Twoją ostoję a nie miejscem które jeszcze i niepotrzebnie męczy twój umysł w niewłaściwą stronę. 

Kolejną istotną kwestią jest umeblowanie. Sztuczka polega na tym, iż niejednokrotnie mieszkania urządzone minimalistycznie sprawią wrażenie wygodniejszych i łagodniejszych od pomieszczeń nazbyt przepełnionych meblami. Unikaj niepotrzebnych przedmiotów, niech szafka pod telewizorem służy jako schowek Twoich płyt, nie kupuj dodatkowego stojaczka jaki zajmie niepotrzebnie miejsce. Zainwestuj w rolety okienne – pozwolą dyskretnie dozować światło do każdego pomieszczenia a wieczorem zasłonią Twoje mieszkanie przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów. Projektowanie wnętrz to umiejętność, podobnie jak i sprzętów. Korzystaj z prostych acz interesujących kształtów, łącz praktyczność z wyglądem jednak głównie – stosuj umiar jak i bierz te rzeczy jakie uznajesz za słuszne dla Twojego życia.

Twój indywidualizm i własny gust pomoże Ci w szczególny sposób w podejmowaniu słusznych decyzji w czasie wyboru wyposażenia pomieszczenia. Staraj się nie czerpać z gotowych rozwiązań jedynie dlatego, iż dane są dosłownie na tacy. W urządzanie domu warto włożyć prócz ciężkiej pracy ponadto odrobinę serca – możesz być wtedy pewnym iż Twój dom lub mieszkanie będzie nietuzinkowe i faktycznie będziesz z niego dumny.


Opublikowano

w

przez

Tagi: