Błysk w niewielkiej łazience

Często słyszy się zdanie, że mogę nie posiadać świetnej kuchni, dużego pokoju czy sypialni, ale w zamian za to łazienka musi być w dobrym stanie. W łazience spędzamy zazwyczaj naprawdę dużo swojego czasu, zwłaszcza my, dziewczyny, dlatego to miejsce musi spełniać nasze największe oczekiwania. Ma być schowek na każdy drobny przedmiot i także na wymarzoną wannę. Która z nas nie marzy o urządzeniu sobie raz na jakiś czas ciepłej kąpieli z pachnącym płynem mając przy sobie odrobinę wina? Prawdę mówiąc także niewielkie łazienki da się zaaranżować w taki sposób, żeby znalazło się miejsce na to, co tylko chcesz, bywa, że jednak ta wanna się nie zmieści i można w zamian za to zainwestować w prysznic. Ale i tu można poczarować kupując taki z hydromasażem, czy też z zainstalowanym wodoodpornym radiem.

Tak czy siak aranżacja łazienki jest procesem pochłaniającym trochę czasu, ale w tym samym momencie przyjemnym i daje później dużo satysfakcji po wykonanej pracy. Trzeba jednakowoż nauczyć się paru podstawowych kwestii, które będą pomocne w ogarnięciu początków, które zapewnią funkcjonalność tego pomieszczenia, nawet w przypadku gdy jest ono strasznie małe.

W aranżacji niewielkiej łazienki niezwykle konieczne będzie to, żeby zachować potrzebne odległości pomiędzy podstawowymi elementami wyposażenia. To znaczy, że np. przed umywalką potrzebujemy około 70cm, a przed toaletą powinien to być prostokąt o wymiarach 75x80cm, będzie to gwarancją bezproblemowego poruszania się pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Przy małych łazienkach trzeba też zastanowić się nad kwestią, w którym miejscu ustawić pralkę. Może jednak wygodniej będzie mieć ją w kuchni, niż gdy miałaby nam zagracić miejsce. Jeśli kuchnia to też nie jest dobry pomysł na takie urządzenie, to pralkę postaraj się umieścić w takim miejscu, żeby w stu procentach wykorzystać potencjał przestrzeni na jej wierzchu i ustawić tam przydatne przedmiotów czy kosmetyki. Pomyśl też nad pralkami ładowanymi od góry. Fakt faktem niczego na niej nie położysz, jednak też nie będziesz potrzebować miejsca na otwarcie drzwiczek. Identyczny kłopot jak w przypadku pralki jest z koszem na brudne ciuchy, który bez problemu możemy przenieść do sypialni.

W sytuacji posiadania niewielkiej łazienki będzie dość ważne to, żeby ją optycznie powiększyć, dlatego właśnie dużych sprzętów jak wanna czy brodzik raczej nie ustawiaj na wprost wejścia, bo to optycznie bardzo przestrzeń skurczy, a z kolei okno na przeciwległej ścianie zdecydowanie pogłębi wizualnie to miejsce, niestety okna w tym pomieszczeniu wciąż należą do rzadkości, jeśli je posiadasz, to w całości wykorzystaj jego możliwości. Gdy go nie ma, to zapełnij tę dziurę dużym lustrem, które przy okazji porządnie oświetlisz. To samo będzie w kwestii wyboru kolorów – im mniejsza przestrzeń, tym jaśniejsze barwy, które powiększą przynajmniej wzrokowo mikroskopijną łazienkę.

Nie zapomnij, że perfekcyjnym rozwiązaniem przy małych łazienkach jest rozwiązanie braku montażu zwyczajnego prysznica, rozwiązaniem będzie za to ustawienie szyby od podłogi do sufitu, która odseparuje część kąpielową od codziennej. Miej na uwadze, iż szkło i dość jasne barwy dodadzą Twojej łazience nie tylko parę chcianych, optycznych centymetrów, tak bardzo pożądanych, ale również zagwarantują jej lekkość i zgrabność, co przy tak mikroskopijnych przestrzeniach jest wyjątkowo istotne. Nie bój się też ryzyka związanego z z dodatkowym, ozdobnym oświetleniem i lustrami!


Opublikowano

w

przez

Tagi: