Jak wycinać drewno

Drewno jest szczególnie wdzięcznym materiałem, z którego możemy wyczarować przedmioty, poprawiające wygląd nie wyłącznie wnętrza własnych domów. Współcześnie do cięcia produktów z drewna używa się technikę laserową. Umożliwia ona na tworzenie poszczególnych składników z wyjątkową dokładnością. Laser ma skupioną wiązkę światła o wysokiej mocy sterowanej przy pomocy komputera, na płaszczyźnie wcześniej zrobionego projektu.

Technologia laserowa ma mnóstwo korzyści odróżniających ją od innych technologii cięcia. Wycinanie drewna powstaje z bardzo istotną precyzją, przy jednoczesnym zachowaniu niespotykanej przy pozostałych technologiach cięcia czystej krawędzi. Istotna jest również szybkość pracy a także wyjątkowo optymalne wykorzystanie surowca.

Nawet gdy modele są skomplikowane, to krawędzie przedmiotów są ładne i precyzyjne. Otrzymane produkty są różnorodne, gdyż do cięcia laserowego można stosować każdego typu drewna, różnicując jedynie moc lasera.

Na ofertę firm, trudniących się wycinaniem z drewna, koncentrują się wyroby z rozmaitych dziedzin od produktów dekoracyjnych jak na przykład ramki, lampy, makiety aut oraz samolotów, regały, puzzli i pozostałych zabawek, drewnianych mebli ogrodowych albo figurek, po loga jak również litery drewniane dla firm, artystyczne wyroby rzemieślnicze, intarsje, ozdoby świąteczne, pamiątki, prezenty.


Opublikowano

w

przez

Tagi: