Z jakiego powodu dobrze jest nabywać meble wykonane z drewna?

Aranżacja mieszkania to wyzwanie które utrudnia spokojny sen właścicielom nowych nieruchomości. Nowe trendy designerskie wyróżniają minimalizm w przestrzeni. Najpopularniejszym materiałów z jakich produkuje się meble jest drewno. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większa część gazet designerskich promuje właśnie takie projekty. Zanim podejmie się decyzję o zakupie mebli drewnianych należy dowiedzieć się w jakich wnętrzach sprawdzą się one najlepiej oraz jak czyścić powierzchnie drewniane.

Zalety mebli wykonanych z drewna

Wśród plusów drewnianych mebli można wyszczególnić kilka bardzo ważnych kwestii. W przeciwieństwie do mebli wykonanych z płyt mdf te drewniane cechują się znacznie większą trwałością. Bez problemu mogą być wykorzystywane nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejną cechą tych mebli jest to, że świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Mogą być wykorzystane do urządzenia zarówno wnętrza tradycyjnego jak i przestrzeni nowoczesnej. Meble drewniane odnajdą się także w każdej kolorystyce pomieszczenia. Rewelacyjnie wpisują się zarówno w jasne i lekkie przestrzenie jak i w te nieco mroczniejsze. Drewniane meble nadają się do pokoju dziennego, gabinetu jak i pokoju dziecięcego. W każdym z tych pomieszczeń będą wyglądały bardzo stylowo podnosząc walory estetyczne przestrzeni użytkowej w jakiej się znajdą.

Jaki materiał wykorzystuje się przy wytwarzaniu mebli z drewna?

W procesie produkcji drewnianych mebli wykorzystywane jest zarówno drzewo liściaste jak i iglaste. Największą popularnością cieszą się meble wykonane z sosny. Drewno sosnowe cechuje się miękkością dzięki czemu można meblom nadawać finezyjne kształty. Z kolei drzewo dębowe jest bardzo twarde, dlatego wykorzystuje się je do produkcji szaf oraz stołów. Różne rodzaje drzew mają różną fakturę, przez co każdy mebel znacznie różni się od drugiego. Dobrze jest do jednego pomieszczenia wybierać meble wykonane z tego samego rodzaju drewna.

Czyszczenie mebli drewnianych

Liczne grono posiadaczy drewnianych mebli zadręcza się pytaniem o to w jaki sposób najefektywniej konserwować meble wykonane z drewna. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że drewno jest materiałem dosyć delikatnym. Podstawowa pielęgnacja może ograniczyć się do wycierania kurzu za pomocą ścierki wykonanej z miękkiego materiału. By sprzątanie przeprowadzane w taki sposób było efektywne trzeba ściereczkę zwilżyć letnią wodą. Sucha ścierka co prawda wytrze kurz jednakże będzie się on nadal unosił w pomieszczeniu. Meble wykonane z drewna można także pielęgnować za pomocą specjalistycznych środków. Dostępne są one niemal w każdym sklepie. Ze względu na to, że zawierają one dużą ilość chemikaliów dobrze jest pomyśleć nad ekologicznymi sposobami sprzątania mieszkania.

Metody na ekologiczną pielęgnację powierzchni wykonanych z drewna

Wbrew temu co się mówi czyszczenie przy użyciu naturalnych środków nie jest ani czasochłonne ani drogie. W jaki sposób zrobić naturalny płyn do pielęgnacji drewna? Wystarczy złączyć ze sobą taką samą octu i wody, a następnie do mikstury dolać kilka kropel olejku eterycznego. Najbardziej polecanym jest olejek z drzewa herbacianego. Ma on cechy zapobiegające rozwojowi bakterii. W ten sposób można ekologicznie sprzątać dom. Jedynym minusem może okazać się uciążliwy zapach octu spirytusowego, jednak da się zastąpić go octem z jabłek.


Opublikowano

w

przez

Tagi: