Odnowienie łazienki w kilku punktach

Przy planowaniu remontu domu bardzo ważny jest plan działań. Przede wszystkim trzeba ustalić zakres robót do przeprowadzenia. Mając to na względzie wykonuje się wstępny kosztorys remontu. Następnym punktem jest wybór ekipy remontowej i ustalenie ram czasowych pracy. Wszystko to wymaga niekiedy cierpliwości godnej mnicha tybetańskiego. Jak sprawnie przeprowadzić remont łazienki i przy tym nie zwariować?

Jakie materiały będą potrzebne podczas remontu łazienki?

Zabierając się za wyremontowanie łazienki należy kupno wszystkich koniecznych materiałów jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Takie podejście do sprawy pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dokonując zakupów trzeba posługiwać się wcześniej przygotowaną listą produktów. Umożliwi to kupno jedynie tego, co na prawdę będzie niezbędne. Dokonując remontu łazienki zwykle wymienia się glazurę. Najnowsze trendy designerskie kreują jasne przestrzenie. Warto zatem zakupić glazurę w jasnych odcieniach. Plusem tego rozwiązania jest łatwość czyszczenia płytek. Na płytkach w ciemnych kolorach o wiele bardziej widoczne są zacieki wodne. Jeżeli chodzi o dylemat czy zdecydować się na wannę czy prysznic, to każdy powinien w tej kwestii kierować się własnymi potrzebami. Dla osób starszych i tych z ograniczoną sprawnością znacznie lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kabina prysznicowa. Jeżeli jednak ktoś bardzo przyzwyczajony jest do wanny, to dla wygody warto zamontować przy niej specjalny uchwyt usprawniający wchodzenie i wychodzenie z kąpieli. Przy wyposażaniu łazienki nie można zapomnieć o meblach. Powinny być one przystosowane do pomieszczeń o dużej wilgotności, dlatego lepszym pomysłem są meble drewniane, niż te wykonane z płyty MDF. Meble do łazienki przeważnie posiadają specjalną warstwę lakieru, który chroni je przed pochłanianiem wilgoci. Istotnym elementem każdej łazienki jest także jej oświetlenie. Kilka punktów świetlnych umiejscowionych w całej łazience sprawi, że kąpiel po ciężkim dniu pracy będzie bardzo relaksującym przeżyciem.

W jaki sposób obniżyć wydatki na remont?

Wydatki poniesione na remont mogą zamykać się w dosyć szerokich widełkach. Wszystko zależy przede wszystkim od od tego jak drogie materiały się wybierze i ile zażąda ekipa remontowa za swoje wynagrodzenie. Stosując proste triki można w jednym i drugim względzie znacznie oszczędzić. W jaki sposób to uczynić? W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć kwestię wydatków na materiały. W sklepach budowlanych znaleźć można produkty z różnych półek cenowych. Oczywiście nie należy wybierania produktów z najniższej półki cenowej. Może okazać się, że będą one marnej jakości. Koszty danego produktu trzeba zestawić z jego wytrzymałością w taki sposób by otrzymać jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Łazienka jest na tyle specyficznym pomieszczeniem że zwykle kupuje się meble i armaturę nowe. W przypadku gdy ma się niewielkie fundusze remontowe to można pomyśleć nad zakupem urządzeń używanych. Ciekawe oferty można wyszukać na internetowych portalach aukcyjnych. Kolejnym sposobem na redukcję kosztów podczas remontu jest rezygnacja z ekipy robotniczej. Konieczne jest jednak przy tym posiadanie odpowiednich umiejętności. Brak doświadczenia może zakończyć się dodatkowymi wydatkami. Chcąc samodzielnie zrobić remont pomieszczenia łazienkowego trzeba poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Nie zawsze będzie to opłacalne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: