salon z kominkiem

Salon – jak zaplanować jego wygląd?

Aranżacja salonu to bardzo ważne zadanie. Służy on nierzadko jako jadalnia, miejsce przyjmowania gości czy pomieszczenie telewizyjne. To właśnie w nim spędza się zwykle najwięcej czasu w ciągu dnia, ważne więc by spełniał wszystkie potrzeby domowników.

Jaka podłoga do salonu?

Podłoga pełni bardzo ważną funkcję w salonie, nadaje pomieszczeniu styl i charakter. Stając przed wyborem podłogi, trzeba mieć w głowie nakreśloną wizję całego salonu, by wszystko ze sobą współgrało. Do klasycznych wnętrz idealnie nada się zarówno drewno, jak i płytki ceramiczne. Takie podłogi prezentują się elegancko i są przy tym bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Ich wadą jest niewątpliwie chłód. Konieczne może być tu zamontowanie ogrzewania podłogowego. Drogim, lecz bardzo efektownym rozwiązaniem są płytki kamienne. Salon z kominkiem niebanalnie prezentuje się w otoczeniu marmuru czy granitu. Idealnie w salonie sprawdzą się także panele winylowe. Są nie tylko odporne na zarysowanie i łatwe w utrzymaniu czystości, ale także niezwykle estetyczne.

Meble do salonu: kanapa, fotel, pufa. Co wybrać?

Salon to centrum nowoczesnego domu. Wybór podłogi to dopiero początek. Odpowiednie meble i ich rozplanowanie to klucz do tego by pomieszczenie było komfortowe oraz przytulne. Na co zwrócić uwagę przed zakupem mebli? Podstawą dobrego wyboru jest dopasowanie ich do wielkości pomieszczenia. Jeśli dysponujemy dużym metrażem, możemy pokusić się o ciekawą meblościankę, jeśli zaś salon jest niewielki, warto wybrać takie wyposażenie, które go nie zdominuje. Najważniejszy punkt pomieszczenia stanowi kanapa. To od niej warto zaczynać poszukiwania. W dużych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się narożniki, w mniejszych klasyczne sofy, bądź rozkładane kanapy, na których nocować mogą goście. Dodatkowe miejsce do siedzenia zapewnić mogą ciekawe fotele wypoczynkowe, czy bardzo popularne ostatnio pufy dosunięte do stolika. Pod telewizor warto wybrać ciekawą szafkę RTV, która ukryje wszystkie kable, bądź klasyczną komodę, która idealnie sprawdzi się również jako miejsce do przechowywania.

Kwiaty w salonie – jak je dobrać?

Kwiaty to od jakiegoś czasu jeden z najmodniejszych dodatków do salonu. Poza oczywistym wizualnym aspektem bardzo dobrze wpływają na domowy mikroklimat (między innymi regulują poziom wilgotności w powietrzu). Do łask wraca popularna niegdyś paprotka. Bardzo dobrze wygląda zarówno jej wisząca, jak i stojąca odmiana. Egzotyczny klimat wprowadzi do salonu monstera. Kwiat o niezwykle pięknych, niekiedy dziurawych liściach rośnie bardzo szybko, a co najważniejsze nie wymaga specjalnych warunków. Dobrze odnajdzie się również dracena. Parapety oraz meble ozdobić można mniejszymi kwiatami. Anturium, skrzydłokwiat czy drzewko szczęścia można dodatkowo przesadzić do ciekawych, różnokolorowych doniczek, które urozmaicą wnętrze. Do ozdoby salonu można wykorzystać również kwiaty sztuczne oraz różnego rodzaju rośliny zamknięte w słojach.

Jak zaaranżować salon z jadalnią?

Salon z jadalnią to dobry pomysł w mniejszych mieszkaniach, w których ciężko o wydzielenie miejsca na dwa oddzielne pomieszczenia. Aranżacja takiego miejsca powinna być wielofunkcyjna. Mimo takiego połączenia warto zadbać o odrębny charakter poszczególnych stref. Strefa wypoczynkowa powinna zawierać kanapę lub narożnik i stolik kawowy. Część telewizyjną można umieścić naprzeciwko kanapy, a stół, zaraz za nią. Pomieszczenia można oddzielić od siebie także ścianką działową. Takie rozwiązanie jest jednak mniej funkcjonalne. Dobrym pomysłem na ukazanie charakteru każdej części pomieszczenia jest duży dywan umieszczony pod stołem. Aranżacja salonu z jadalnią to ogrom możliwości, które w dużej mierze zależą od wielkości pomieszczenia. Ważne, by stworzyć miejsce przytulne i komfortowe dla każdego domownika.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem TanioBuduj.com.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: