Stolarka drzwiowa – jak dobrać idealne drzwi wewnętrzne?

Dobór dobrych drzwi wewnętrznych wymaga zadbania o kilka podstawowych kwestii. Wiele osób decyduje się na tanie drzwi z tzw. sklejek. Gdy zależy nam na tym, aby stolarka drzwiowa była solidna, warto rozważyć zakup drzwi wykonanych z drewna litego. Pierwszym krokiem jest dobór materiału i modelu. Następnie warto zamówić pomiar.

W ten sposób będziemy mieć gwarancję, że zakupiony przez nas model będzie idealnie pasował do otworu drzwiowego. Do wyboru są drzwi lewe i prawe. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie osadzenie drzwi, dlatego warto korzystać z ofert firm sprzedających stolarkę drzwiową wraz z autoryzowaną usługą montażu. To zapewni nam nie tylko dobre osadzenie drzwi, ale także to, że ich nie zniszczymy podczas montażu i nie stracimy na nie gwarancji.

W przypadku, gdy wybieramy drzwi do kuchni, łazienki czy WC, bardzo ważne jest, aby była to stolarka ze specjalną wentylacją. Kolejnym krokiem jest dopasowanie odpowiedniej ościeżnicy. Dostępne są ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe. Tradycyjne ościeżnice wykonane są z płyty MDF lub litego drewna. Możemy również rozważyć dekoracyjny model z aluminium.


Opublikowano

w

przez

Tagi: