Wynajem mieszkania czy budowa domu?

Zastanawiam się nad tym, jak spędzę swoją przyszłość. Czy będę chciał w coś inwestować, lub to ktoś we mnie zainwestuje, a może znajdzie się taka osoba, która pokaże mi odpowiedni kierunek. Tego jeszcze nie wiem, zatem jak na razie zająłem się nadzwyczaj trudnym tematem którym są nieruchomości. Jednego dnia, w pracy, odwiedziła mnie nadzwyczaj przyjazna klientka. Zaczęliśmy rozmawiać. Akurat dzięki wielkiemu zbiegowi okoliczności okazało się, że oboje jesteśmy ze sobą wyjątkowo, blisko związani. Ja poszukiwałem nowego lokum, natomiast ona potrafiła pomóc mi je znaleźć. Raz dwa wziąłem od niej numer telefonu i rozpoczęliśmy rozmawiać. Opowiedziałem jej, jakie są moje wymagania. Dodałem również, iż mam małego pieska, co może być przeszkodą w wynajęciu mi poprzez kogoś obcego pokoju. Ponadto, mój czworonóg, jest wyjątkowo drobny i ciągle nie zdążyłem go wszystkiego nauczyć. Z uśmiechem na twarzy, nowa znajoma zabrała się do pracy.


Już drugiego dnia rano otrzymałem od niej telefon ze dobrymi informacjami. Znalazła dla mnie mieszkanie! Należy je tylko obejrzeć a także niestety, musimy się także pospieszyć, albowiem ktoś inny ostrzy sobie na nie ząbki. Z tego powodu szybko zebrałem się i tuż przed pracą pojechałem obejrzeć to pomieszczenie. Nie spodobało mi się, dwa pokoje, kuchnia. Niby przestronne, ale to nie jest to czego poszukuję. Podziękowałem za gościnę a następnie ruszyłem dalej. Otrzymywałem od niedawnej znajomej jeszcze parę możliwości, jednak żadna spośród nich mnie nie interesowała. Po kilku tygodniach bezowocnych poszukiwań, załamałem się. Nie wiedziałem co stanowi kłopot. A to nie pasuje mi rozkład pomieszczeń, a to okna są za wysokie, a to, a to, tamto. Zbyt dużo tegoż wszystkiego. Moja nowa znajoma zaniepokojona odezwała się do mnie z zapytaniem, czy aby wszystko jest ze mną w porządku. W rezultacie obejrzałem już tak dużo miejsc, a nadal niczego nie wybrałem. Odpowiedziałem, że jak najbardziej jest ze mną okej, lecz jak do tej chwili żadne z analizowanych przeze mnie wnętrz nie spełniło moich oczekiwań. I wówczas oprzytomniałem! Do głowy wpadła mi niesamowita myśl. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem! Recepta pokazała się być wyjątkowo łatwa: jeśli nikt nie posiada takiego lokum, które chce mieć... to muszę je sobie stworzyć, samemu!

Podziękowałem za pomoc i zrobiłem kilka innych telefonów. Mój przyjaciel, jaki jest budowlańcem, szybko polecił mi właściwą ekipę a także wykonawcę całego projektu. Właśnie tak, chciałem wybudować swój własny dom! Zacząłem przeglądać oferty projektów w sieci. Okazało się, że istnieje ich na prawdę niemało. Co kolejny to piękniejszy jak i droższy! Określiłem sobie cel, którego planowałem się trzymać i udało mi się. Wszystko rozplanowałem. Po paru miesiącach mój wymarzony dom był gotowy. Jednopiętrowa budowla z kopertowym dachem, ustawiona na kilkuarowej działce była odzwierciedleniem tegoż, co miałem w głowie. Dzięki temu, mogłem już spać spokojnie oraz spełniłem jedno z własnych pragnień. Nie potrzebowałem poszukiwać żadnego mieszkania, mieszkać w nim przez długie godziny. Posiadał własne cztery kąty, własny dom, w jakim będę mógł wychować własne dzieci, i kto wie - może posadzę w ogródku jakieś drzewo?

Copyright 2019 © by Dom-Za-Grosz.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Template by W3layouts