Wystrój salonu – czym kierować się przy wyborze mebli

Projektowanie wnętrza to nie lada wyzwanie. Wymaga ono wygospodarowania czasu i nie małych pieniędzy. Aranżując pomieszczenie należy zadbać o taki dobór mebli, aby aby korzystanie z nich było możliwe przez długie lata. O czym należy pomyśleć urządzając salon?

Samodzielnie czy przy pomocy fachowców?

Urządzić pokój dzienny można zarówno na własną rękę jak i korzystając z pomocy fachowców. Na terenie każdego dużego miasta z łatwością można znaleźć profesjonalną firmę zajmującą się wystrojem wnętrz. Oczywiście samodzielne urządzenie pokoju dziennego będzie o wiele tańsze. Można przy tym wykorzystywać sugestie dostępne w kolorowych magazynach. Znaleźć w nich można interesujące pomysły odnośnie najnowszych trendów designerskich. W przypadku gdy ktoś nie czuje się na siłach, aby podołać takiemu wyzwaniu, to wówczas lepiej skorzystać z porad doświadczonego projektanta wnętrz.

Czym kierować się wybierając meble do salonu?

Urządzając przestrzeń w mieszkaniu zawsze należy mieć na uwadze spójność stylizacyjną pomieszczeń. Warto stosować kolorystykę w zbliżonych barwach. Wybierając meble trzeba zwrócić uwagę, aby były wykonane z podobnych materiałów. Łączenie metalu z drewnem sprawdzi się wyłącznie w stylizacjach nowoczesnych wnętrz. Meble salonowe powinny być wysokiej jakości. Najtańsze rozwiązania mogą szybko ulec zniszczeniu.

Które meble trzeba mieć w salonie?

Rodzaj mebli w salonie uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Jednakże można wyróżnić pewne produkty, które powinny znaleźć się w każdym domu. Zaliczają się do nich między innymi – stół, wersalka, półka pod telewizor czy wygodny fotel. Praktycznym rozwiązaniem jest również komoda.

W jaki sposób dbać o meble w salonie?

Sposób pielęgnacji mebli salonowych musi być uzależniony od rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane. Meble wykonane z drewna należy czyścić przy pomocy delikatnej ściereczki, która nie porysuje powierzchni. Szklane blaty również należy pielęgnować przy użyciu miękkich materiałów. Jeżeli chodzi o meble tapicerowane to są możliwe dwa rozwiązania. Jedno z nich, to czyszczenie kanapy i foteli na własną rękę. Niezawodny sposób to woda z szarym mydłem. Nie wolno stosować wybielaczy ponieważ mogą one spowodować przebarwienia tkanin. Drugą możliwością wyczyszczenia mebli tapicerowanych jest umówienie specjalistycznej usługi. Profesjonalne czyszczenie jest przeważnie tanie a daje świetne rezultaty. Usługę czyszczenia mebli tapicerowanych można zamówić przez Internet. Cena takiego sprzątania zależy od ilości mebli i gatunku materiału.

Pielęgnacja drewna w zgodzie z naturą

Niewiele osób Ma świadomość tego ile trujących substancji znajduje się w składzie popularnych specyfików do czyszczenia drewna. Substancje te bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie zarówno dorosłych jak i małych dzieci. Mogą między innymi wywoływać reakcje alergiczne Tymczasem przy użyciu jedynie ekologicznych składników można własnoręcznie sporządzić preparat do czyszczenia mebli. Jakie składniki należy mieć pod ręką? Otóż potrzebna będzie woda, ocet spirytusowy ewentualnie jabłkowy a także olejek eteryczny. Najlepszy będzie olejek z wyciągiem z drzewa herbacianego. Wykazuje on silne działanie bakteriobójcze. W celu wyczyszczenia powierzchni drewnianej należy spryskać ją przygotowaną miksturą, a następnie wytrzeć suchą szmatką wykonaną z bawełny.


Opublikowano

w

przez

Tagi: